IEM Oakland 2017: NIP pokonuje Astralis, SK z problemami14 listopada 2017 22:01 • Aktualności#Counter-Strike: Global Offensive

Źródło: © HLTV.org

Ninjas in Pyjamas oraz SK Gaming pokonują swoich rywali - Astralis i EnVyUs w meczach otwarcia turnieju Intel Extreme Masters Oakland 2017.

Mecz otwarcia turnieju w Burbanku stał się emocjonującym i interesującym pojedynkiem nordyckim, pomiędzy Ninjas in Pyjamas, a Astralis na mapie Overpass. Niestety Astralis musiało zmienić zawodnika, czyli zagrać ze swoim trenerem Danny zonic Sørensen'em. Nicolai device Reedtz nie pojawił się na arenie z powodu choroby. Osłabienie zespołu wykorzystali przeciwnicy, którzy wygrali mecz 16:10. Spotkanie zostało rozegrane w systemie BEST OF ONE na mapie Overpass, która została wybrana w wyniku następującego veto:

• Overpass pozostał

Mimo braku kluczowego zawodnika Astralis zdołało wygrać rundę pistoletową, czego następstwem były kolejne dwa punkty zdobyte na ich konto. Świetnie spisywał się Markus Kjaerbye Kjærbye, który utrzymywał bombist'y atakowane przez zespół Ninjas in Pyjamas. Szwedzki zespół szybko otrząsnął się z utraty rund i wyszedł na prowadzenie. NIP wygrało siedem z ośmiu kolejnych rund. Astralis przed zakończeniem pierwszej części spotkania zmniejszyło przewagę przeciwnika do minimum. 8:7 i zmiana stron. William draken Sundin w drugiej rundzie pistoletowej wygrał pojedynek 1 vs 3 dając do zrozumienia, że NIP walczy o zwycięstwo w tym meczu. Przy wyniku 14:7 Astralis nabrało trochę wprawy w atakowaniu pozycji Szwedów, jednak Ci skutecznie przeprowadzili obronę kończąc mecz 16:11.

W tym czasie SK i EnVyUs toczyli walkę w systemie BEST OF ONE na mapie Cobblestone, która została wybrana w wyniku następującego veto:

• Cobblestone pozostał

Spotkanie bardzo wyrównane od samego początku. SK zdobyło pierwszą krew w postaci rundy pistoletowej. EnVyUs po przegraniu dwóch rund eko, zaliczyło świetną serię zwycięstw wychodząc na prowadzenie. SK przystąpiło do ofensywy wygrywając pięć z sześciu kolejnych rund. Francuzi zdołali zmniejszyć prowadzenie do minimum, stąd wynik 8:7 po pierwszej połowie. EnVyUs w drugiej części meczu wyszło na prowadzenie, po kilku wygranych rundach i przegranej rundzie pistoletowej. SK po raz kolejny przejęło inicjatywę w meczu wychodząc na prowadzenie 15:12, jednak francuski team doprowadził do dogrywki. Pierwsza dogrywka nie wyłoniła zwycięzcy spotkania, a w drugiej lepsi okazali się zawodnicy z Brazylii.

Autor: Damian Kamiński