IEM Oakland 2017: Gambit i OpTic walczą dalej16 listopada 2017 00:58 • Aktualności#Counter-Strike: Global Offensive

Źródło: © HLTV.org

Gambit zdobywa swoje pierwsze zwycięstwo na turnieju IEM Oakland 2017, po zmiażdżeniu Faze, zaś OpTic wskoczyło na drugą pozycję w grupie, po wygraniu na Liquid.

Spotkanie pomiędzy Gambit i Faze zostało rozegrane w systemie BEST OF ONE na mapie Mirage, która została wybrana w wyniku następującego veto:

• Mirage pozostało

Gambit dość sprawnie odnalazło się w grze. Objęli prowadzenie 5:0, po błyskawicznej egzekucji na bombsite'cie B w rundzie pistoletowej, w której Bektiyar fitch Bahytov popisał się trzema zabójstwami. Faze w końcu znalazło sposób na przerwanie serii zwycięstw kazachskich zawodników, jednak szybko ich ekonomia została kolejny raz zresetowana, bowiem Europejczycy nie podążyli za ciosem. Gambit prowadziło już 8:1, gdy gracze Faze zażądali przerwy taktycznej. Pauza pomogła zdobyć Faze dwa cenne punkty, jednak to Gambit jest w komfortowej sytuacji, bowiem kończy pierwszą część spotkanie 12:3. Po zmianie stron Gambit wygrało rundę pistoletową, co znaczyło, że koniec meczu jest bliski. Kilka chwil później Gambit może świętować swoje pierwsze zwycięstwo, po pokonaniu Faze 16:3.

W tym samym czasie OpTic i Liquid toczyli walkę w systemie BEST OF ONE na mapie Mirage, która została wybrana w wyniku następującego veto:

• OpTic odrzuca Inferno
  • Liquid odrzuca Nuke
  • Liquid odrzuca Overpass
  • OpTic odrzuca Cache
  • OpTic odrzuca Cobblestone
  • Liquid odrzuca Train

Liquid i OpTic zaliczyli całkiem dobry start turnieju. Pierwsza runda wpadła na konto OpTic, jednak Amerykanie wygrali force'a, co skłoniło Europejczyków do zagrania rund bez większego wyposażenia. Liquid miało szansę zwiększyć prowadzenie do 4:1, jednak OpTic, dzięki świetnej grze drużynowej nawiązało zaciętą walkę, w wyniku czego pierwsza część meczu kończy się wynikiem 8:7 dla Liquid. Po zmianie stron OpTic szczelnie kryło pozycje atakowane przez graczy Liquid. Mniejsza ilość błędów indywidualnych przyczyniły się do zwycięstwa 16:10 na mapie Mirage.

Autor: Damian Kamiński