IEM Oakland 2017: Faze pokonuje Renegades, Gambit z małymi szansami na awans15 listopada 2017 06:27 • Aktualności#Counter-Strike: Global Offensive

Źródło: © HLTV.org

Faze przetrwało ciężki bój z Renegades, które zrobiło solidny comeback z wyniku 12:3 na mapie Train. G2 pokonuje Gambit po dwóch dogrywkach 22:19 na mapie Overpass.

Spotkanie pomiędzy Faze, a Renegades zostało rozegrane w systemie BEST OF ONE na mapie Train, która została wybrana w wyniku następującego veto:

• Train pozostał

Ostatnia runda spotkań w Burbanku to przede wszystkim pojedynek pomiędzy Faze, a Renegades na mapie Train. Mecz układał się bardzo dobrze, dla europejskiej mieszanki narodowości, bowiem młodzi i skillowi gracze z Australii nie byli w stanie odpowiadać na zgranie przeciwnej drużyny. Po kilku rundach Ladislav GuardiaN Kovács i spółka zdobyli wynik 8:1, a zaraz po tym Renegades znalazło sposób na uzyskanie drugiego punktu, wpadającego na konto Australijczyków. Faze bardzo szybko wróciło na właściwe tory i rozgromiło przeciwnika w pierwszej części spotkania osiągając wynik 13:2. Wydawać, by się mogło, że Renegades jest bez szans w starciu z tak wymagającym przeciwnikiem. Tak się jednak nie stało. Australijczycy od zwycięstwa w rundzie pistoletowej rozpoczęli comeback, wygrywając osiem rund pod rząd dzięki szczelnej defensywie. Mimo wielu problemów Faze zachowało zimną krew i w ostatnich momentach zdołało wyjść na prowadzenie 15:13, oraz domknąć spotkanie.

W tym samym czasie G2 i Gambit toczyli walkę w systemie BEST OF ONE na mapie Overpass, która została wybrana w wyniku następującego veto:

• Overpass pozostał

Początek należał do Gambit, które szybko uzyskało wynik 5:1. Francuzi, dając Kazachom zbyt dużo miejsca na mapie, zmienili plan na grę, co przerodziło się na doprowadzenie do remisu 5:5. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana i zakończyła się lekką przewagą Gambit, którzy pierwsi uzyskali ósmy punkt. Zmiana stron i kolejna wygrana runda pistoletowa przez Gambit. Umożliwiło to kazachskim zawodnikom osiągnąć wynik 12:7. Nathan NBK- Schmitt i Kenny KennyS Schrub wzięli sprawę w swoje ręce i doprowadzili do remisu 13:13. Aby wyłonić zwycięzcę potrzebne były aż trzy dogrywki. Ostatecznie G2 pokonuje Gambit 22:19.

Autor: Damian Kamiński