IEM Oakland 2017: Faze niszczy OpTic, Liquid wygrywa z Renegades15 listopada 2017 03:19 • Aktualności#Counter-Strike: Global Offensive

Źródło: © HLTV.org

Faze deklasuje OpTic wygrywając 16:3 na mapie Overpass, zaś Liquid po ciężkim boju z Renegades wygrywa po dogrywce 19:17 podczas turnieju IEM Oakland 2017.

Spotkanie pomiędzy Faze, a OpTic zostało rozegrane w systemie BEST OF ONE na mapie Overpass, która została wybrana w wyniku następującego veto:

• Overpass pozostał

Faze dość szybko wypracowało sobie przewagę i po kilku rundach meczu wiadomo było, że Finn karrigan Andersen i spółka totalnie zdominują rywala. OpTic przez jedenaście rund zdobyło tylko jedno oczko na swoje konto, a taki wynik za pewnie podobał się zawodnikom Faze, którzy dość sprawnie ogrywali swoich przeciwników. OpTic nie było w stanie przeciwstawić się sile Faze i w pierwszej połowie zdobyli tylko trzy rundy. Zmiana stron i spokojne domknięcie meczu przez Faze. Wynik 16:3 i mieszanka narodowości z Europy zdobywa drugie zwycięstwo podczas IEM Oakland 2017.

W tym samym czasie Liquid i Renegades toczyli walkę w systemie BEST OF ONE na mapie Cache, która została wybrana w wyniku następującego veto:

• Cache pozostał

Renegades rozpoczęło Cache po stronie terrorystów. Karlo USTILO Pivac był nie do zatrzymania i zdobył 25 zabójstw, ginąc przy tym 5 razy w ciągu 12 rund. Nic więc dziwnego, że przy tak dobrej dyspozycji zawodników Renegades bez problemów wyszło na prowadzenie 12:2. Liquid otrząsnęło się z passy przegranych wygrywając jeszcze trzy rundy przed zakończeniem pierwszej części meczu. Liquid śmiało rozpoczęło drugą połowę. Wpierw wygrali pistoletówkę, a później skutecznie zmniejszali przewagę do Renegades, które było bezsilne wobec ataków amerykańskich graczy. Ku uciesze fanów trzydzieści rund nie wyłoniło zwycięzców w tym spotkaniu i potrzebna była dogrywka, w której lepsi okazali się zawodnicy Liquid. Amerykańska formacja wygrywa 19:17 i zdobywa pierwsze zwycięstwo na IEM Oakland 2017.

Autor: Damian Kamiński