IEM Oakland 2017: Faze i OpTic z pierwszymy zwycięstwami15 listopada 2017 02:06 • Aktualności#Counter-Strike: Global Offensive

Źródło: © HLTV.org

Faze zabezpiecza swoje pierwsze zwycięstwo po dramatycznym meczu przeciwko G2, zaś OpTic deklasuje Gambit po nieciekawym starcie na mapie Train, podczas trwającego turnieju IEM Oakland 2017.

Spotkanie pomiędzy Faze, a G2 zostało rozegrane w systemie BEST OF ONE na mapie Overpass, która została wybrana w wyniku następującego veto:

• Overpass pozostał

G2 nie zaliczyło zbyt dobrego startu w meczu przeciwko Faze. Obie drużyny są faworytami do zwycięstwa grupy B turnieju IEM Oakland. Europejski miks narodowościowy wyszedł na solidne prowadzenie 6:0, po tym jak Olof olofmeister Kajbjer dał zwycięstwo w rundzie pistoletowej, tym samym zapewniając solidną ekonomię. Kenny kennyS Schrub nieco ożywił francuskich fanów wygrywając rundę po zabójstwie z noża. G2 doprowadziło do wyniku 7:2. To nie koniec zaskoczeń. Pierwsza połowa mimo fatalnego wyniku skończyła się trójrudnowym prowadzeniem Faze. Wynik 9:6 i zmiana stron. Richard shox Papillon zabezpieczył drugą pistoletówkę. Nastąpiła wymiana ciosów, jednak górą okazali się Francuzi, którzy wyszli na prowadzenie 13:12. Wydawać by się mogło, że G2 zmierza po zwycięstwo, lecz Faze zachowało zimną krew w końcówce i kończy spotkanie 16:14.

W tym samym czasie OpTic i Gambit toczyli walkę w systemie BEST OF ONE na mapie Train, która została wybrana w wyniku następującego veto:

• Train pozostał

Gambit w pierwszym meczu IEM Oakland dość łatwo wyszło na prowadzenie 5:0, po wygraniu rundy pistoletowej. Śmiałym zagraniem OpTic był zakup dwóch AWP, który niestety nie wypalił, przez co ekonomia OpTic została wyzerowana. Europejski skład w końcu zaczął dodawać do swojego konta kolejne rundy, te zaś narastały i narastały, aż OpTic wyszło na prowadzenie. Po tym jak OpTic wygrało 10 rund z rzędu nastąpiła druga połowa. Europejczycy od razu przystąpili do ataku deklasując rywala i kończąc mecz wynikiem 16:7.

Autor: Damian Kamiński