IEM Oakland 2017: Astralis wciąż w grze, SK pokonuje TheMongolz15 listopada 2017 00:26 • Aktualności#Counter-Strike: Global Offensive

Źródło: © HLTV.org

Astralis ratuje się przed odpadnięcie z turnieju po pojedynku z EnVyUs, zaś SK bez problemów pokonuje TheMongolz podczas trwającego turnieju IEM Oakland 2017.

Spotkanie pomiędzy Astralis, a EnVyUs zostało rozegrane w systemie BEST OF ONE na mapie Inferno, która została wybrana w wyniku następującego veto:

• Inferno pozostało

Astralis w swoim trzecim meczu musiało powalczyć o być albo nie być w turnieju. Przegrana dawała zawodnikom bardzo małe szanse na awans do fazy playoff turnieju odbywającego się w słonecznej Kalifornii. EnVyUs w pierwszej rundzie pistoletowej przejęło bombsite B, dzięki dwóm otwierającym zabójstwom Alexandre'a xms Forté. Nicolai device Reedtz szybko odbudował morale zespołu doprowadzając do wyrównania 4:4, gdy EnVyUs poprosiło o przerwę taktyczną mającą na celu wyprowadzić z równowagi przeciwnika. Mecz był bardzo wyrównany i żadna ze stron nie mogła wyjść na większe prowadzenie, jednak to EnVyUs zdobywa osiem punktów w pierwszej połowie po fantastycznych czterech zabójstwach Adil'a ScreaM Benrlitom'a. Po zmianie stron Francuzi zdobyli drugą pistoletówkę i mogłoby się wydawać, że przejmują kontrolę w spotkaniu, jednak Duńczycy
doprowadzili do comebacku wychodząc na prowadzenie 13:9. Mecz kończy się wynikiem 16:11.

W tym samym czasie SK i TheMongolz toczyli walkę w systemie BEST OF ONE na mapie Mirage, która została wybrana w wyniku następującego veto:

• Mirage pozostał

Po pierwszych rundach pojedynku pomiędzy SK, a TheMongolz wiadomo było, że będzie to istna demolka w wykonaniu Brazylijczyków, którzy pewnie zmierzają po swoje trzecie zwycięstwo. Tak też się stało i SK po stronie CT wychodzi na prowadzenie 9:0. TheMongolz nareszcie się obudziło i wygrało pięć rund z rzędu, jednak SK kończy pierwszą połowę 10:5. Zawodnicy z Mongolii wygrali drugą pistoletówkę, jednak była to ostatnia runda wygrana przez nich w tym spotkaniu. Brazylijczycy wygrywają spotkanie 16:6.

Autor: Damian Kamiński