IEM Oakland 2017: Astralis walczy o życie, łatwe zwycięstwo NIP15 listopada 2017 20:45 • Aktualności#Counter-Strike: Global Offensive

Źródło: © HLTV.org

Astralis wygrywa swój drugi mecz podczas Intel Extreme Masters Oakland 2017, po ciężkim meczu przeciwko SK, w którym zobaczyliśmy aż trzy dogrywki. W tym samym czasie NIP deklasuje Cloud9.

Spotkanie pomiędzy Astralis, a SK zostało rozegrane w systemie BEST OF ONE na mapie Overpass, która została wybrana w wyniku następującego veto:

• Overpass pozostał

Mecz pomiędzy SK, a Astralis rozpoczął się po myśli Brazylijczyków, którzy wygrali rundę pistoletową i dwie kolejne anty-eco, zdobywając przewagę  3:0. Pierwsza runda z pełnym wyposażeniem również wpadła na konto SK, które za sprawą Ricardo boltz Prass'a wygrało rundę, po czym Astralis było skłonne zażądać pauzy w grze. Po kilku rundach Astralis przegrywało już 8:0 i w końcu znalazło sposób na pokonanie zawodników z Brazylii. Od tego momentu Duńczycy szczelnie kryli bombsit'y atakowane przez przeciwnika. Pierwsza część meczu kończy się wynikiem 9:6 dla SK, jednak Astralis wciąż posiada szanse, by zrobić mały comeback. Druga połowa, to solidna postawa SK, dzięki które brazylijska organizacja wygrała pięć rund z rzędu. Tym samym zakończenie spotkanie było na wyciągnięcie ręki. Astralis goniąc przeciwnika, doprowadziło do kilku dogrywek, a ostatecznie udało im się wygrać 25:21.

W tym samym czasie NIP i Cloud9 toczyli walkę w systemie BEST OF ONE na mapie Overpass, która została wybrana w wyniku następującego veto:

• NIP odrzuca Mirage
  • Cloud9 odrzuca Nuke
  • Cloud9 odrzuca Inferno
  • NIP odrzuca Train
  • NIP odrzuca Cobblestone
  • Cloud9 odrzuca Cache

NIP podjęło amerykańską formację Cloud9, które nie zachwyca na razie w tym turnieju. Szybkie objęcie prowadzenie przez Cloud9 pozwoliło jednak zbudować dobre relacje w zespole. Niestety dość szybko NIP udowodnił, kto jest lepszy. Szwedzi zbudowali sobie świetną sytuację ekonomiczną, uniemożliwiając skutecznie zaatakować graczom Cloud9. W wyniku czego NIP wygrywa pierwszą połowę 11:4. Zaliczka nie została lekkomyślnie roztrwoniona, ba Cloud9 nie było w stanie wygrać żadnej rundy po zmianie stron, przez co spotkanie kończy się bardzo szybko, wynikiem 16:4.

Autor: Damian Kamiński