SL i-League Invitational Shangahi 2017: Heroic niszczy Spirit; Mecz TyLoo - HellRaisers przełożony2 listopada 2017 16:00 • Aktualności#Counter-Strike: Global Offensive

Źródło: © HLTV.org

Pierwszy dzień zmagań w ramach turnieju SL i-League Invitational Shangahi 2017 jest pełen zwrotów akcji. Od świetnej dyspozycji Heroic, które dominuje zespół Spirit, po przełożenie meczu pomiędzy TyLoo, a HellRaisers z powodów zdrowotnych jednego z zawodników.

Dzięki tweetowi trenera organizacji TyLoo Luis'a peacemaker Tadeu'a dowiadujemy się, że Hansel BnTeT Ferdinand dostał reakcji alergicznej i został odwieziony do szpitala. O dalszych informacjach odnośnie zdrowia zawodnika z pewnością będziecie mogli poczytać na twitterach zawodników organizacji TyLoo.

W pierwszym meczu Heroic miażdży przeciwników Spirit wygrywając spotkanie 2:0, tym samym rozpoczynając swoją kampanię podbojów z niezłym startem. Pierwsza mapa rozpoczęła się dość jednostronnie, przez co Heroic zapewnia sobie sporą przewagę punktową, wygrywając pierwszą połowę 10:5, po stronie CT. Spirit pokazało jednak hart ducha i zrobiło spory comeback. Głównie za sprawą zawodnika Vladyslav'a arch Svistov'a, który poniósł drużynę na swoich barkach. Niestety nie udało się doprowadzić do wyrównania, przez co pierwsza mapa kończy się wynikiem 16:14 dal Heroic. Kolejna mapa to Nuke i totalny pogrom ze strony Duńczyków. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 12:3, dlatego nikt nie dawał Spirit większych szans. Mimo lekkiego oporu Heroic udaje się domknąć drugą mapę i tym samym całe spotkanie.

Spotkanie zostało rozegrane w systemie BEST OF THREE na mapach Mirage oraz Nuke które zostały wybrane w wyniku następującego veto: