Europe Minor ELEAGUE Major 2018: OpTic awansuej do fazy playoff3 listopada 2017 11:42 • Aktualności#Counter-Strike: Global Offensive

Źródło: © HLTV.org

OpTic zagwarantowało sobie miejsce w fazie playoff Europe Minor ELEAGUE Major 2018 po pokonaniu Space Soldiers na mapie Train 16:13.

Spotkanie zostało rozegrane w systemie BEST OF ONE na mapie Train, która została wybrana w wyniku następującego veto:

• Train pozostał

Drugi dzień Europe Minor ELEAGUE Major 2018 rozpoczął się od zwycięstwa Space Soldiers z eXtatus, gdy OpTic pokonało Pride. Następnie czekał na nas mecz zwycięzców grupy B.

Startując po stronie terrorystów OpTic zapewniło sobie szybkie 3:0, jednak nie mogli przełamać się w rundach z pełnym wyposażeniem, dlatego Space Soldiers najpierw doprowadziło do remisu, a później zdobyło przewagę jednej rundy - 4:3. Ekonomia OpTic była w fatalnym stanie, co wykorzystali przeciwnicy, którzy dość łatwo wygrali pierwszą połowę 11:4, zapewniając sobie dobrą zaliczkę punktową na kolejną połowę. OpTic nie poddało się po zmianie stron i próbowało doprowadzić chociażby do wyrównania. OpTic będąc na fali udało się wygrać spotkanie 16:13, bo bardzo wyrównanej grze obu zespołów.

Autor: Damian Kamiński