Europe Minor ELEAGUE Major 2018: AGO eliminuje GODSENT2 listopada 2017 16:36 • Aktualności#Counter-Strike: Global Offensive

Źródło: © HLTV.org

AGO wygrywa z GODSENT 2:0 na mapach Mirage 16:13 i Cobblestone 16:5, tym samym gwarantując sobie miejsce w fazie play-off w ramach turnieju Europe Minor ELEAGUE Major 2018.

Spotkanie zostało rozegrane w systemie BEST OF THREE na mapach Mirage oraz Cobblestone, które zostały wybrane w wyniku następującego veto:

• Inferno pozostało

Wielkim wyzwaniem AGO był mecz na GODSENT na mapie Mirage, po stronie CT. AGO zdołało wygrać pierwszą rundą pistoletową co przełożyło się na objęcie prowadzenia. Nie trwało to jednak zbyt długo, ponieważ GODSENT doprowadziło do remisu 3:3. Szwedzi mając świetną sytuację ekonomiczną, zdołali wygrać kilka rund przy użyciu całego sprzętu, gdy AGO musiało zagrać rundy eko. Przy wyniku 3:7 Michał snatchie Rudzki i Mateusz TOAO Zawistowski ponieśli drużynę na plecach i wygrali rundę, dodając jeden punkt na swoje konto. GODSENT zakończyło pierwszą połowę ze znaczną przewagą 11:4. AGO po zmianie stron zmobilizowało się na tyle, by uniemożliwić domknięcie przez GODSENT. Rundy wpadały na konto Polaków, aż Anioły zdołały wyrównać wynik spotkania. W końcu Szwedzi zdołali przerwać ofensywę AGO, jednak było już za późno, bowiem AGO będąc na fali zakończyło spotkanie 16:13.

Cobblestone zaczął się dość dobrze dla Dominika Gruby Świderskiego, który zgarnął trzy zabójstwa w pistoletówce i zapewnił przewagę 3:0 swojej drużynie. Dominacja polskiej drużyny trwała w najlepsze, a GODSENT nie potrafiło przełamać się i zdobyć punkt, czego następstwem był wynik 7:0. AGO dość gładko wygrało pierwszą połowę 13:2. Po tym jak nastąpiła zmiana stron GODSENT wygrało rundę pistoletową i odrobiło kilka rund, jednak to za mało by przeciwstawić się solidnej grze AGO Gaming, którzy szybko osiągnęli dziesięć rund meczowych. Mecz zakończył się zwycięstwem AGO 16:5, którzy awansują do fazy playoff. GODSENT wraca do domu, bez szans na awans do kolejnego majora.

Autor: Damian Kamiński