ELEAGUE Boston Major Qualifier 2018: Ciężki bój Faze z Liquid12 stycznia 2018 19:31 • Aktualności#Counter-Strike: Global Offensive

Źródło: © HLTV.org

Faze wygrywa swój pierwszy mecz podczas turnieju ELEAGUE Boston Major Qualifier 2018, po pokonaniu Liquid 16:14 na mapie Overpass.

Spotkanie zostało rozegrane w systemie BEST OF ONE na mapie Overpass, która została wybrana w skutek następującego veto:

• Overpass pozostał

Faze rozpoczęło bardzo solidnie spotkanie, wygrywając pierwszą rundę pistoletową oraz dwie rundy anty-eko. Następnie w pierwszej rundzie z pełnym wyposażeniem udało im się zdobyć bombsite B, do dało prowadzenie europejskiemu miksowi narodowościowemu 5:0. Liquid powoli zaczynało przewyższać przeciwników w kontroli nad meczem. Doprowadziło to do wyrównanego wyniku - 8:7 dla Faze, po pierwszej połowie. Faze rozpoczęło drugą połowę podobnie do pierwszej, wygrywając pięć rund z rzędu bez większych strat, budując przy tym solidną ekonomię. Na przebudzenie Liquid trzeba było znów trochę poczekać, jednak Amerykanie przyśpieszyli serca fanów doprowadzając do wyrównania 13:13. Ostatecznie Faze wygrywa 16:14 po zaciętej walce w pierwszej rundzie formatu swiss.

ELEAGUE Boston Major Qualifier 2018 to turniej odbywający się w Atlancie i Bostonie w USA. Szesnaście drużyn powalczy o osiem slotów na zbliżający się turniej główny majora. Spotkania zostaną rozegrane w systemie BEST OF ONE w trybie szwajcarskim. Turniej rozpocznie się w piątek i potrwa do poniedziałku.

Autor: Damian Kamiński