cs_summit 2: SK lepsze od Torqued8 lutego 2018 20:23 • Aktualności#Counter-Strike: Global Offensive

Źródło: © HLTV.org

SK wygrywa spotkanie inauguracyjne turniej cs_summit 2, przeciwko drużynie Torqued 2:0 na mapach Cobblestone 16:4 i Inferno 16:5.

Spotkanie zostało rozegrane w systemie BEST OF THREE na mapach Cobblestone i Inferno, które zostały wybrane w skutek następującego veto:

• Mirage pozostał

Mecz rozpoczął się od szybkiego ataku Torqued na bombsite B, jednak grający po stronie CT zawodnicy SK Gaming, uniemożliwili zdobycie rundy, a nawet podłożenie bomby. Nastąpiła lekka dominacja Brazylijczyków, którzy wykorzystywali przewagę wyposażenia. Brazylijczycy osiągnęli wynik 5:1, a świetną dyspozycją z AWP mógł popisać się Gabriel FalleN Toledo. Torqued po ciężkich próbach nareszcie zdobyło drugi punkt, lecz nie zdało się to na wiele, bowiem SK Gaming coraz bardziej uciekała z wynikiem przeciwnikom, kończąc pierwszą połowę meczu z dwunastoma punktami na koncie. Wygrana w rundzie pistoletowej tylko przyśpieszyła nieuchronną porażkę Amerykan. W pistoletówce po dwa zabójstwa zdobyli Gabriel FalleN Toledo oraz Gernando fer Alvarenga. Ostatecznie Torqued było w stanie zdobyć jeszcze tylko jeden punkt, przed zakończeniem pierwszej mapy.

Druga mapa rozpoczęła się całkiem nieźle dla drużyny Torqued, bowiem dzięki Matt Pollo Wilson zapewnili sobie rundę pistoletową. SK nie chciało dopuścić do większych zapędów przeciwników, co szybko potwierdzili wynikiem - 7:2. Brazylijczycy skutecznie atakowali pozycje zajęte przez Torqued i zakończyli pierwszą połowę 12:3. Po zmianie stron tylko dwie rundy wpadły na konto Amerykan, którzy niestety już po pierwszy meczu spadają do drabinki przegranych.

Cs_summit 2 to turniej odbywający się w Kalifornii w Los Angeles w USA. Osiem drużyn powalczy o tytuł mistrzowski oraz pulę nagród wynoszącą $150000. Spotkania zostaną rozegrane w systemie BEST OF THREE w trybie podwójnej eliminacji. Turniej rozpocznie się w czwartek i potrwa cztery dni, aż do niedzieli.

Autor: Damian Kamiński