cs_summit 2: Liquid lepsze od NiP9 lutego 2018 01:11 • Aktualności#Counter-Strike: Global Offensive

Źródło: © HLTV.org

Liquid rozpoczyna swoją kampanię podczas turnieju cs_summit 2 od zwycięstwa nad Ninjas in Pyjamas 2:1 - 3:16 Inferno, 16:8 Cobblestone i 16:14 Overpass.

Spotkanie zostało rozegrane w systemie BEST OF THREE na mapach Inferno, Cobblestone i Overpass, które zostały wybrane w skutek następującego veto:

• Overpass pozostał

Spotkanie rozpoczęło się na mapie Inferno, gdzie NiP rozpoczęło od bardzo udanej obrony pozycji i kontrolowaniu mapy. Szybko przerodziło się to w osiągnięcie przewagi, która powiększała się z rundy na rundę. Po zakończeniu pierwszej połowy 14:1, można było tylko przypuszczać, że grające na fali NiP zakończy spotkanie bez żadnych problemów. Co prawda udało im się wygrać pierwszą mapę 16:3, jednak kolejne mapy nie poszły im już tak dobrze.

Szwedzi na Cobblestonie zmierzali do wygrania trzeciej rundy pistoletowej w tym spotkaniu, jednak osamotniony Russel Twistzz Van Dulken "wyczyścił" przeciwników na bombsite'cie A zdobywając pierwszą rundę. Szwedzi zaczęli borykać się z problemami ekonomicznymi, bowiem Liquid wciąż powiększało przewagę, a mecz po prostu zaczął im uciekać. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 13:2. Po zmianie stron gracze NiP próbowali walczyć o doprowadzenie chociażby do remisu i mimo zmniejszenia przewagi nie udało im się powalczyć o nic więcej. Cobblestone kończy się wynikiem 16:8 i wszystko rozstrzygnie się na mapie Overpass.

Liquid rozpoczęło decydujący pojedynek po stronie CT, gdzie szybko znaleźli sposób na przeciwników, wygrywając pięć rund z rzędu. Szwedzi mając ciężki orzech do zgryzienia wreszcie zaczęli walczyć jak równy z równym. Udało im się zmniejszyć deficyt do minimum, tuż przed zakończeniem pierwszej połowy meczu. Zwycięstwo w rundzie pistoletowej tylko podniosło graczy NiP na duchu i przy wyniku 13:9 spodziewać się mogliśmy, że to właśnie Szwedzi awansują do półfinału. Tak się jednak nie stało i po wielkim comebacku Liquid zwycięża trzecią mapę 16:14.

Cs_summit 2 to turniej odbywający się w Kalifornii w Los Angeles w USA. Osiem drużyn powalczy o tytuł mistrzowski oraz pulę nagród wynoszącą $150000. Spotkania zostaną rozegrane w systemie BEST OF THREE w trybie podwójnej eliminacji. Turniej rozpocznie się w czwartek i potrwa cztery dni, aż do niedzieli.

Autor: Damian Kamiński