AGO zwycięża ESEA Season 26 MDL Global Challenge7 stycznia 2018 18:16 • Aktualności#Counter-Strike: Global Offensive

Źródło: © HLTV.org

AGO wygrywa turniej ESEA Season 26 MDL Global Challenge po zaciętej walce z Space Soldiers na mapach Mirage oraz Train.

Spotkanie zostało rozegrane w systemie BEST OF THREE na mapach Mirage oraz Train, które zostały wybrane w skutek następującego veto:

• Cobblestone pozostał

Wielki finał rozpoczął się na mapie Mirage, gdzie Turcy ze Space Soldiers objęli prowadzenie 3:0 po stronie terrorystów, gdy Engin MAJ3R Küpeli popisał się kilkoma fantastycznymi zabójstwami w pierwszych rundach meczu. Mimo przegrania trzech następnych rund ekipa Ismailcan XANTARES Dörtkardeş wygrała pięć rund z rzędu doprowadzając do wyniku 8:3, a następnie kończąc pierwszą połowę 10:5. AGO zwyciężyło w drugiej pistoletówce, jednak nie potrafiło przełamać rywali. Za sprawę wziął się Dominik Gruby Świderski, który poprowadził zespół najpierw do remisu, a później zwycięstwa w dogrywce. Wyniki 22:18 i nadeszła pora na Train - wybór Polaków.

Startując po stronie CT Space Soldiers wygrało pierwsze trzy rundy, jednak błąd wykonany przez Engin ngiN Kor, który nie zdążył rozbroić bomby przeszkodził im w serii zwycięstw. Gdy wyniki wynosił 7:2 AGO rozpoczęło odrabianie strat, które jednak nie wyszło po myśli Polaków, bowiem pierwsza połowa kończy się wynikiem 11:4. Niespodziewany comeback poskutkował niemałym dramatyzmem, jednak ostatecznie AGO wygrywa 16:12 Train i wygrywa ESEA Season 26 MDL Global Challenge.

Autor: Damian Kamiński